Η ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΤΟΥ ΒΙΒΛΙΟΥ “ΠΛΟΥΤΟΣ” ΤΟΥ ΔΙΕΥΘΥΝΤΗ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΜΑΣ

9 Η  ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΤΟΥ ΒΙΒΛΙΟΥ “ΠΛΟΥΤΟΣ” ΤΟΥ ΔΙΕΥΘΥΝΤΗ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΜΑΣ bΗ  ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΤΟΥ ΒΙΒΛΙΟΥ “ΠΛΟΥΤΟΣ” ΤΟΥ ΔΙΕΥΘΥΝΤΗ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΜΑΣ

Την Τετάρτη 13 Μαρτίου 2019 πραγματοποιήθηκε, στη Στοά του Βιβλίου, η παρουσίαση της διασκευής του έργου του Αριστοφάνη “Πλούτος” από τον διευθυντή του σχολείου μας, κ. Βασίλη Πανόπουλο και τη σύζυγό του, κα Ζοζεφίνα Τζονάκα, με σκοπό να μπορεί κάθε παιδί κι ενήλικας να το διαβάζει. Κατά τη διάρκεια της παρουσίασης παρακολουθήσαμε τις απόψεις διαφόρων καθηγητών για το βιβλίο. Επίσης, είδαμε θεατρικές σκηνές από το βιβλίο και ακούσαμε τραγούδια σχετικά με την παράσταση,όπου συμμετείχε ο δάσκαλος της μουσικής, κ.Θοδωρής Κόρακας. Ήταν μια ευχάριστη και διασκεδαστική βραδιά για όσους την παρακουλούθησαν.

Ζηνοβία Παγώνη (Γ1)