Διήμερο εκδηλώσεων στην Τεχνόπολη του Δήμου Αθηναίων στις 16 και 17 Μαΐου 2019

Scratched stamp - save the dateΣας προσκαλούµε στο διήμερο εκδηλώσεων του προγράµµατος «ΣΧΟΛΕΙΑ ΑΝΟΙΧΤΑ ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ΤΟΥ ΚΛΙΜΑΤΟΣ & ΣΤΗΝ ΕΞΟΙΚΟΝΟΜΗΣΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑΣ, ΒΕΡΟΛΙΝΟ-ΑΘΗΝΑ».

Στο διήμερο αυτό θα γίνει συνοπτική παρουσίαση της υλοποίησης του προγράµµατος, ανοικτή συζήτηση για τις εµπειρίες που αποκόµισαν από το έργο µαθητές/τριες και εκπαιδευτικοί, παρουσίαση των επιστηµονικών οργάνων µέτρησης που χρησιµοποιήθηκαν , ξενάγηση στις δηµιουργίες των συµµετεχόντων σχολείων (πόστερς, αφίσες, video, κατασκευές και κόµικς) και βράβευση των σχολείων που συμμετείχαν.

εκδήλωση

Το σχολείο μας συμμετέχει με δύο αφίσες- κατασκευές που αποτυπώνουν τις δράσεις που πραγματοποιήσαμε κατά την διάρκεια του προγράμματος. Οι αφίσες δημιουργήθηκαν ηλεκτρονικά με φωτογραφικό υλικό από τις δράσεις του προγράμματος ,web tools 2 και ειδικό software.

Oι δημιουργίες των σχολείων που συμμετέχουν στο πρόγραμμα θα εκτεθούν σε ειδικό χώρο στην Τεχνόπολη του Δήμου Αθηναίων.

Document-page-001 (2)3oGYMNASIONEASFILADELFEIAS#POSTER-page-001 (2)