Μεγάλη αναστάτωση

efimerida 001

Την οργή των δασκάλων έχουν προκαλέσει το παιχνίδι με τις τάπες. Αυτό το παιχνίδι υπήρχε και παλιά αλλά καταργήθηκε με τη βοήθεια των γυμναστριών, που κατασκεύασαν παιχνίδια για όλα τα παιδιά μέσα στην αυλή του σχολείου. Τώρα επανήλθε λόγω της έλλειψης της μπάλας από το διάσημο παιχνίδι  FOUR SCUARE. Υπήρχαν έντονοι καυγάδες από κάποια παιδιά που δε τηρούσαν τους κανόνες του παιχνιδιού. Το φαινόμενο αυτό επεκτάθηκε αρκετά κι έτσι αναγκάστηκε το σχολείο να πάρει μέτρα απαγόρευσης . Τώρα το μοναδικό παιχνίδι είναι οι τάπες αλλά και σε αυτό υπάρχει ιστορικό.

Οι δάσκαλοι είπαν στις 6/12/2017 ότι αν ξαναφέρουν τα παιδιά τάπες θα κατάσχονται και θα μπορούν να τις πάρουν στο τέλος της χρονιάς. Είδαμε τους μαθητές σε όλα τα διαλείμματα να παίζουν κρυφά από τους δασκάλους τάπες.

Όλα τα πράγματα έχουν κανόνες. Δυστυχώς ρισκάρουν να χάσουν το μοναδικό τους παιχνίδι.

Παύλος Κορφιάτης ( Ε-ΣΤ)