Διδακτική επίσκεψη του Τομέα Οικονομίας – Διοίκησης και Πληροφορικής

desfa_agnantio_logo

Την Τρίτη 8-4-2014 στα πλαίσια διδακτικής επίσκεψης, οι τομείς Πληροφορικής και Οικονομίας & Διοίκησης του ΕΠΑΛ Σιδηροκάστρου, επισκέφθηκαν το σταθμό Φυσικού Αερίου Δ.Ε.Σ.Φ.Α., στου οποίου τις εγκαταστάσεις ξεναγήθηκαν κι ενημερώθηκαν για τη δραστηριότητα και τους στόχους της επιχείρησης από τον προϊστάμενο κ. Παπαδόπουλο και τους Συνεργάτες του, οι οποίοι και απάντησαν πρόθημα στις ερωτήσεις που τους τέθηκαν από μαθητές και καθηγητές.

ΕΠΑΛ Σιδηροκάστρου - Διδακτική επίσκεψη του Τομέα Γεωπονίας

Στη συνέχεια επισκέφθηκαν το ξενοδοχείο «ΑΓΝΑΝΤΙΟ», στου οποίου ξεναγήθηκαν στους χώρους υποδοχής-κρατήσεων, δωματίων και συνεδρίων.

ΕΠΑΛ Σιδηροκάστρου - Διδακτική επίσκεψη του Τομέα Γεωπονίας

Ενημερώθηκαν για τη λειτουργία και τους στόχους της ξενοδοχειακής επιχείρησης από τον ιδιοκτήτη κ. Θολιώτη Θεόδωρο, ο οποίος σε εκτενή συζήτηση που ακολούθησε  με τους μαθητές της ειδικότητας Υπαλλήλων Τουριστικών Επιχειρήσεων,  απάντησε σε ερωτήσεις σχετικές με τουριστικά και ξενοδοχειακά θέματα.