Το χόμπυ μου

alena.jpg

Η ασχολία μου τα τελευταία χρόνια είναι το Youtube, που φυσικά όλοι το γνωρίζουμε. Είναι κάτι καινούριο και δημιουργικό άμα θέλεις να ξοδέψεις τον ελεύθερό σου χρόνο. Υπάρχουν άτομα που άλλοτε τους αρέσει να βλέπουν βιντεάκια και να στηρίζουν τους αγαπημένους τους δημιουργούς. Βέβαια υπάρχουν και αυτοί που θέλουν να δημιουργήσουν το δικό τους περιεχόμενο. Κάτι τέτοιο κάνω και εγώ. Μου άρεσε αυτή η ιδέα και άρχισα να ασχολούμαι, να παίρνω ιδέες για το τι βίντεο θα ανεβάσω είτε από γνωστούς Youtubers είτε από όχι τόσο αναγνωρισμένους, από φίλους και καμιά φορά και από τους γονείς μου.Τον τελευταίο καιρό δεν ασχολούμαι και πολύ με το να δημιουργώ βιντεάκια, αλλά συνεχίζω να βλέπω τα βιντεάκια των άλλων δημιουργών. Είναι αρκετά ωραίο χόμπι για όσους ασχολούνται με την τεχνολογία και με το ίντερνετ, για να περνάνε ευχάριστα τον ελεύθερό τους χρόνο.

Νομίζω πως όλο αυτό θα έχει μέλλον διότι στις μέρες μας η τεχνολογία και το διαδίκτυο είναι παντού γνωστά.

Γιολάν Κίμων

Φωτογραφία: Pinterest/Alena Hennessy

Αφήστε το σχόλιο σας στο "Το χόμπυ μου"