Βράβευση μαθητών διαγωνισμού «Ελ Γκρέκο»

ελ γκρεκο-βραβευση μαιρης

Μια ξεχωριστή βραδιά επιφύλαξε η Ιερά Μητρόπολη Σύρου το Σάββατο, ανήμερα της εορτής του Αγίου Νικολάου, τιμώντας τον Δομήνικο Θεοτοκόπουλο, 400 χρόνια από τον θάνατό του.

Η εκδήλωση έκλεισε με την βράβευση μαθητών, οι οποίοι συμμετείχαν σε μαθητικό διαγωνισμό τον οποίο είχε προκηρύξει η Ιερά Μητρόπολη Σύρου με θέμα «Το ταξίδι του Δομίνικου Θεοτοκόπουλου (Ελ Γκρέκο) από τα Ψαρά στη Σύρο».

Έργα των μαθητών προβλήθηκαν σε οθόνη κατά την διάρκεια της βράβευσης, ενώ ορισμένα από αυτά είχαν εκτεθεί και στα προπύλαια του ναού.

Από το σχολείο μας βραβεύτηκαν οι μαθήτριες του τμήματος Χειροτεχνίας:

Κόνταρη Μαρία και Ρούσσου Ιωάννα όπου απέσπασαν το 2ο (κοινό) βραβείο καθώς επίσης  χρηματικό έπαθλο και έπαινο συμμετοχής.

Ευχαριστούμε  την κα Διαμαντάκη Αργυρώ για την πολύτιμη βοήθεια που πρόσφερε στον εικαστικό τομέα, καθώς και την κα Πολυκρέτη Σοφία που συνόδευσε μαθήτριά μας, στην Ιερά Μητρόπολη …

Θερμά συγχαρητήρια και ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ  στις μαθήτριες μας!!!!!!!