έγραψαν για εμάς…

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Το Χριστουγεννιάτικο παζάρι που πραγματοποιήθηκε από το Ε.Ε.Ε.Ε.Κ. Ερμούπολης την Τετάρτη 17 Δεκεμβρίου στέφθηκε με απόλυτη επιτυχία ικανοποιώντας τους στόχους μαθητών και καθηγητών.
Η μεγάλη επισκεψιμότητα  στο Εργαστήριο Χειροτεχνίας (δίπλα από την αίθουσα πολλαπλών χρήσεων του 1ου και 3ου Γυμνασίου) τα καλά σχόλια για τις δημιουργίες των μαθητών και οι πωλήσεις οδήγησαν στην πραγμάτωση του ενός από τους βασικούς στόχους που ήταν η οικονομική ενίσχυση των δραστηριοτήτων του σχολείου  τους.
 Από την άλλη ήταν πολύ σημαντικό για την οικογένεια της σχολικής  κοινότητας να γίνουν γνωστές οι προσπάθειές των μαθητών στους πολίτες κάθε ηλικίας καθώς και η αποστολή του ΕΕΕΕΚ Ερμούπολης στην κοινωνία, με την επικοινωνία που αναπτύχθηκε κατά τη διάρκεια της λειτουργίας του bazaar.
Υπέροχες και οι Xριστουγεννιάτικες δημιουργίες τις οποίες έφτιαξαν οι μαθητές.
πηγή: http://cyclades24.gr/eleytheros-xronos/ekdiloseis/item/16758-bazzar-eeek-ermoupolis.html