Διάκριση του Σχολείου μας σε Διαγωνισμό Πειραμάτων

images1

Με πρωτοβουλία του ΠΡΟΤΥΠΟΥ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟΥ ΛΥΚΕΙΟΥ: «ΜΑΝΟΛΗΣ ΑΝΔΡΟΝΙΚΟΣ» διεξήχθη, το Σάββατο στις 24 Ιανουαρίου, ο 2ος Διαγωνισμός Δημιουργικών Πειραμάτων, στον οποίο το σχολείο μας έλαβε μέρος και κατάφερε ανάμεσα σε 40 άλλα σχολεία από την περιφέρεια Θεσσαλονίκης να κερδίσει την 2η θέση.

Η ομάδα που κατέλαβε την 2η θέση αποτελούνταν από την Χαλκίδου Ελευθερία, την Λαζαρίδου Ευστρατία και την Κουτρώτσιου Αθανασία. Μέρος πήραν ακόμα δύο ομάδες οι οποίες επίσης κατέλαβαν πολύ καλή θέση και αποτελούνταν από τον Κουτρώτσιο Πολυχρόνη, την Καλαθά Ελισάβετ και τον Κυνηγό Απόστολο η πρώτη και η δεύτερη από τον Σγουρίδη Αντρέα, την Βλάχου Ελισάβετ και τον Μουρτσιώκη Στέφανο.

Τα παιδιά κρίθηκαν ως ομάδες με βάση τη συνολική κατάταξη σε 3 δοκιμασίες, που αφορούσαν τα μαθήματα της Βιολογίας, της Φυσικής και της Χημείας.

Κουτρώτσιου Αθανασία