Πρόγραμμα Αγωγής Υγείας – Αθήνα

ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ

Αριθμός μαθητών 34)

Αριθμός Συνοδών (3)

Την Πέμπτη 9/05/2019 και έως την Κυριακή 12/05/2019  στα πλαίσια δράσεων του προγράμματος αγωγής υγείας με θέμα «Ασφαλής συμπεριφορά σε υδάτινο περιβάλλον» η ομάδα των μαθητών που συμμετείχαν επισκέφτηκε την Αθήνα με το εξής πρόγραμμα.

1. Την πρώτη μέρα επισκέφτηκε το Σ.Ε.Φ.-το γήπεδο ποδοσφαίρου Γ. Καραϊσκάκη και το Ίδρυμα  Σ. Νιάρχος.
  2. Την Παρασκευή επισκέφτηκε τη ναυτική στρατιωτική Βάση «Κανελλόπουλος» στον Σκαραμαγκά και τη θαλάσσια περιοχή στο Καβούρι Αττικής για δράσεις στο νερό.
  3. Την Τρίτη μέρα το πρωί ξεναγήθηκαν στο κέντρο της Αθήνας και εκτέλεσαν δρομικές ασκήσεις στο Παναθηναϊκό στάδιο. Στη συνέχεια επισκέφτηκαν τη θαλάσσια περιοχή στην Καταφυγή Σουνίου για εκμάθηση και χρήση καταδυτικού εξοπλισμού.
  4. Την Κυριακή αναχώρησαν για την επιστροφή τους στην Κοζάνη με μόνη δράση τη διάσχιση της γέφυρας Ρίου-Αντιρίου με τα πόδια.

Η συνεργασία με το πρακτορείο “Seaquest Travel” του K.Α. Καλαϊτζόγλου, που ανάλαβε τη μετακίνηση της ομάδας υπήρξε υποδειγματική.

Αρχηγός της ανωτέρω μετακίνησης ορίστηκε:  Ο Δρ. Καραφυλλίδης Απόστολος ΠΕ04.01

Ο Αρχηγός της Εκδρομής