Μια αξιαγάπητη επισκέπτρια στην τάξη των Αγγλικών , Casey Gano.

DSC03954

Το μάθημα Αγγλικών ήταν διαφορετικό για μερικές τάξεις του 3ου Γυμνασίου Ωραιοκάστρου ,την Δευτέρα 30/ 11/ 2015 , αφού οι μαθητές είχαν την δυνατότητα να συνομιλήσουν με μιά αξιαγάπητη επισκέπτρια : την καναδέζα βολλευμπολίστρια Casey Gano.

Η αθλήτρια που αγωνίζεται σε ομάδα της πόλης μας , ανταποκρίθηκε άμεσα στην πρόσκληση της καθηγήτριας Αγγλικών του Γυμνασίου, κυρίας Λαζαρίδου Έρνας , που θέλησε να προσφέρει την ευκαιρία στους μαθητές της να χρησιμοποιήσουν την ξένη γλώσσα για αυθεντική και ουσιαστική επικοινωνία.

Οι μαθητές έθεσαν τις ερωτήσεις τους για θέματα όπως : αθλητισμός , διαφορές Ελλάδας – Καναδά , καθημερινότητα της αθλήτριας , κλπ. Ξεφεύγοντας από τα βιβλία , χρησιμοποίησαν τα Αγγλικά τους , διαπίστωσαν πόσο όμορφο είναι να μπορείς να επικοινωνείς με ενδιαφέροντες  ανθρώπους χωρίς το εμπόδιο της ξένης γλώσσας και βέβαια φωτογραφήθηκαν με την αθλήτρια που κέρδισε την συμπάθεια όλων με την αμεσότητά της και το θετικό πρότυπο που προβάλλει !

DSC03984

DSC03956